Öğrenci Kurdu
Çocukları Tanıma Teknikleri - Baskı Önizleme

+- Öğrenci Kurdu (https://ogrencikurdu.com/mybb)
+-- Forum: Diğer Konular (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-di%C4%9Fer-konular-14.html)
+--- Forum: AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-acik-o%C4%9Fretim-fak%C3%BCltesi-87.html)
+---- Forum: 2. YARI YIL AÖF (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-2-yari-yil-aof-146.html)
+---- Konu Başlığı: Çocukları Tanıma Teknikleri (/konu-cocuklari-tanima-teknikleri-1645.html)Çocukları Tanıma Teknikleri - byyko - 02-07-2017

27963.jpg

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi Çocukları Tanıma Teknikleri Aöf pdf kitap ile derslerde geri kalmayacaksınız. En güzel şekilde konular işlenmiş olup anlamadığınız yer kalmayacaktır. İçerisinde ders notları alabilir ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Günümüzde bireylerin sahip oldukları kapasiteleri geliştirmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Bireylerin kapasitelerini geliştirebilmeleri ise onlara uygun ve etkili eğitim ortamları sağlamak ile olanaklıdır. Bu nedenle, bireylerin bir bütün olarak her yönden gelişimlerini sürdürmelerinde etkili eğitim hizmetlerinin yaşamın ilk yıllarından başlayarak sunulması gerekmektedir. Bu açıdan bireylerin yaşam boyu gelişimlerinde erken çocukluk yıllarında sağlanan eğitim oldukça önemlidir.
Çocukların gelişimlerini destekleyebilmek ve etkili eğitim ortamları sunabilmek için çocukları eğitim sürecinde tanımak ve değerlendirmek gereklidir. Çünkü, çocukları tanıma ve değerlendirme eğitim öğretim sürecinin ayrılmaz temel bir parçasıdır. Okul öncesi eğitimde çocukları değerlendirme, özellikle öğretmenlerin çocukların gelişimlerini ve öğrenmelerini desteklemeleri açısından çok önemlidir. Öğretmen değerlendirme sonuçlarını kullanarak eğitim süreci, materyaller ve sınıfın organizasyonunda yapılacak düzenlemeler ile ilgili kararlar verir. Böy-lece, öğretmen değerlendirme sonuçlarını kullanarak çocuklar için en uygun eğitim ortamını oluşturur. Okul öncesi eğitimde çocukları değerlendirme eğitimin diğer kademelerine göre büyük ölçüde farklılıklar göstermektedir. Çünkü, okul öncesi eğitime devam eden çocukların okuma yazma bilmemeleri veya kendilerini sözel olarak ifade etme becerilerinin sınırlılığı, onlar ile doğrudan kendini ifade etmeye dayalı tekniklerin kullanımını sınırlandırmaktadır. Bununla birlikte, çocukların gelişimsel özellikleri gözleme dayalı tekniklerin ve ürün değerlendirmesinin kullanımını eğitim programının önemli bir parçası haline getirmektedir. Bu kitapta okulöncesi dönemdeki çocukların gelişimsel özelliklerini dikkate alan ve gelişimsel uygunluğa dayalı uygulama ve değerlendirmeye dayanan bir yaklaşım esas alınmaktadır.


Daha fazlası için ek dosya bölümünden pdfyi indirebilirsiniz.......