Öğrenci Kurdu
Anne ve Çocuk Beslenmesi - Baskı Önizleme

+- Öğrenci Kurdu (https://ogrencikurdu.com/mybb)
+-- Forum: Diğer Konular (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-di%C4%9Fer-konular-14.html)
+--- Forum: AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-acik-o%C4%9Fretim-fak%C3%BCltesi-87.html)
+---- Forum: 3. YARI YIL AÖF (https://ogrencikurdu.com/mybb/Forum-3-yari-yil-aof-147.html)
+---- Konu Başlığı: Anne ve Çocuk Beslenmesi (/konu-anne-ve-cocuk-beslenmesi-1712.html)Anne ve Çocuk Beslenmesi - byyko - 02-15-2017

27963.jpg

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi Anne ve Çocuk Beslenmesi Aöf pdf kitap ile derslerde geri kalmayacaksınız. En güzel şekilde konular işlenmiş olup anlamadığınız yer kalmayacaktır. İçerisinde ders notları alabilir ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Anne Çocuk Beslenmesi kitabı birbirini tamamlayan sekiz üniteden oluşmuştur. Bazı konulardan geniş bir okuyucu kitlesi yararlansın diye anlatımlar olabildiğince basite indirgenmeye çalışılmıştır. Beslenme konusu sadece okul öncesi çocukları değil, tüm kesimleri ilgilendiren bir konu olması dolayısıyla sürekli yazılı ve görsel medyada öne çıkmaktadır. Bir konuda ne kadar çok bilgi varsa o bilgilerin işe yarayanların seçilmesi güçlük doğurmakta, hatta edinilen bilgiler insanları yanlışlara da sürükleyebilmektedir. Yazarlar hem temel beslenme bilgileri vermeye, hem de uygulamadaki yanlışlıklara dikkat çekmek istemişlerdir. Yaşamın içinden ve okuma parçaları ile farklı bakış açıları yansıtılmaya çalışılmıştır. Rehber niteliği taşıyan öğretmenlerin ve taklit edilen anne- baba tutumlarının beslenme alışkanlığının oluşmasında önemli bir yeri vardır.
Beslenme konusu, insanın var olduğu günden beri gündemde olan bir konudur. Sağlıklı yaşam görüşünü veya bilincini kazanmış insanların beslenme kavramını algılayışı biçimleri ile bu görüşü kazanmamış insanların beslenme kavramını algılayışı biçimleri arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır. Birinci ünitede beslenme, beslenme ile ilgili temel kavramlar ve sağlıklı beslenmenin genel kuralları üzerinde durulmaktadır.


Daha fazlası için ek dosya bölümünden pdfyi indirebilirsiniz.......